Seminár:
Zamestnanecké akcie a opčné plány v spoločnosti z právneho a daňového pohľadu

Základné informácie

Účastnícky poplatok zahŕňa pracovné materiály a v prípade osobnej účasti aj občerstvenie počas celej doby kurzu.

Doba trvania: 8.30-16.00

Téma

Cieľom školenia je zrozumiteľnou formou priblížiť možnosti malých a stredných firiem pri plánovaní a implementácii zamestnaneckých akcií v slovenskom právnom, daňovom a podnikateľskom prostredí.

termín

Momentálne nemáme na výber žiaden termín. Ak máte záujem o seminár na túto tému, napíšte nám cez kontaktný formulár.

Obsahová náplň školenia

Právna stránka:

 • Zamestnanecké akcie;
 • Fantómové akcie;
 • Opčné plány;
 • Súčasná prax slovenských startupov;
 • Korporátne právo,

Daňová stránka:

 • Daňové a odvodové povinnosti pri jednotlicých typoch zamestnaneckých akcií a opčných plánov,
 • Možnosti na daňovej optimalizácie

Máte otázky k tomuto semináru?

Radi Vám pomôžeme!

Input:

Popis

V ére digitálnej ekonomiky sú schopní a skúsení zamestnanci často najhodnotnejším aktívom firmy. Predovšetkým technologické a rýchlo rastúce firmy sú veľmi citlivé na odchod kľúčových členov tímu. Odchádza s nimi totiž často hodnotné know-how firmy, čo má negatívny vplyv na jej hodnotu a postavenie na trhu. Vysoký plat na pritiahnutie a udržanie mozgov vo firme však už dnes väčšinou nestačí. Ponúknutie podielu na firme je často tým správnym riešením.

Aké formy zamestnaneckých akcií a opčných plánov môžu slovenské firmy svojim zamestnancom ponúknuť? Aký veľký podiel by firmy mali vyhradiť pre svojich zamestnancov? Kedy je najvhodnejšie akcie zamestnancom vydať? Ako sa zdaňujú zamestnanecké akcie a opcie v slovenských spoločnostiach? Aké sú možnosti na daňovú optimalizáciu? Aj o týchto témach budeme na konferencii diskutovať.

Kontaktná osoba

Dana Jánošíková
dana.janosikova@eseminare.sk
02/33 00 52 28

Cieľová skupina

akciovým spoločnostiam, podnikateľom

Lektor

JUDr. Peter Varga

JUDr. Peter Varga

Advokát a zakladajúci partner Highgate Law & Tax a CARPATHIAN Advisory Group. Peter sa venuje predovšetkým finančnému a daňovému právu, čo zahŕňa tiež poradenstvo v oblasti zdaňovania zamestnaneckých akcií a podielov. V tejto oblasti má Peter relevantné skúsenosti s poradenstvom pri štruktúrovaní a zakladaní daňovo efektívnych štruktúr vlastníctva a následného predaja zamestnaneckých podielov.

Mgr. Tomáš Demo

Mgr. Tomáš Demo

Advokát a zakladajúci partner Highgate Law & Tax a CARPATHIAN Advisory Group. Tomáš sa venuje hlavne start-up právu a právu obchodných spoločností, so zameraním na akcionárske vzťahy a predaje podielov v spoločnostiach. Tomáš má rozsiahle skúsenosti s právnym poradenstvom pri vstupoch investorov do popredných slovenských start-upov, prípravou akcionárskych dohôd a zavádzaním zamestnaneckých opčných plánov.

Časový harmonogram

 • 08:30 – 09:00  registrácia účastníkov
 • 09:00 – 11:30  prednáška
 • 11:30 – 12:30  občerstvenie
 • 12:30 – 16:00  prednáška a diskusia*Časový harmonogram seminára je informatívny. Vstupenku spolu s organizačnými pokynmi a zálohovou faktúrou Vám pošleme minimálne 4 pracovné dni pred uskutočnením seminára na Vami uvedenú e-mailovú adresu.

Termíny a prihlásenie - Zamestnanecké akcie a opčné plány v spoločnosti z právneho a daňového pohľadu

Momentálne nemáme na výber žiaden termín. Ak máte záujem o seminár na túto tému, napíšte nám cez kontaktný formulár.