Lektor seminárov Verlag Dashöfer

Ing. Andrej Čatajský

Moja cesta odvetvím logistiky a distribúcie sa začala pred 12 rokmi v Prahe. Dostal som vtedy možnosť otvoriť a viesť jednu logistickú firmu. Po niekoľkých rokoch sa k logistike a distribúcii pridalo riadenie zásob. Stal som sa spoluzakladateľom internetového obchodu, ktorá predáva eko kozmetiku a drogériu cez internet.

Asi pred 6 rokmi ma oslovil jeden kamarát, ktorý má veľkoobchod kancelárskych potrieb. Biznis v ktorom som predtým nemal skúsenosti. Súhlasil som. Po čase som si uvedomil, že aj napriek tomu, že sa jedná o iný typ biznisu, trpí jeho podnik vysokými zásobami, rastom nákladov a veľmi zlým až negatívnym cash-flowom.

Na moje počudovanie, presne tieto isté problémy sme pociťovali aj u nás vo firme. Začal som hľadať príčinu týchto problémov.Náhodou v kníhkupectve sa mi dostala do rúk kniha Co nemám, neprodám od Goldratta zakladateľa Teórie obmedzení. Kniha ma tak fascinovala, že som ju prečítal za jeden deň a hneď si išiel kúpiť ďalšiu. Povedal som si WOW a postupne som začal chápať príčinu všetkých spomínaných problémov.

Po skoro 2 rokoch som sa stal členom organizácie TOCICO a zložil som skúšky z Teórie obmedzení. Začal som poznatky aplikovať do praxe. Po veľmi krátkom čase sme 3x navýšili obrátku tovaru, výrazne zlepšili cash-flow a to pri neustále rastúcich tržbách.

Výsledky boli priam až neuveriteľné. Vtedy sme si povedali: prečo nepomôcť aj ďalším firmám dostať sa s týchto problémov a pred 4 rokmi sme založili spoločnosť Simplicity consulting.

Po chvíli sme si uvedomili, že riadiť zásoby v Exceli prináša výsledky, ale potrebujeme nástroj, ktorým vieme celý proces automatizovať. Preto sme sa asi po roku spojili s firmou StockM, lebo tento softvér je tiež založený na Teórii obmedzení. V súčasnosti máme za sebou niekoľko skvelých implementácií a momentálne pracujeme na veľkých projektoch, lebo nie len že robíme čo nás baví, ale má to aj zmysel.

Máte záujem o školenie na mieru s týmto lektorom?

Radi pre Vás pripravíme školenie na mieru s daným lektorom. Kontaktovať nás môžete na adrese zuzana.cmorejova@dashofer.sk alebo pomocou nižšie uvedeného kontaktného formuláru.

Input:

Verlag Dashöfer, vydavateľstvo, s r. o.
Železničiarska 13, P. O. Box 323, 814 99 Bratislava
Email: info@dashofer.sk
Tel: 02/33 00 51 01

Sídlo podnikania: Železničiarska 13
Zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III., Oddiel: Sro, Vložka číslo: 15765/B
IČO: 35730129