Seminár

Ako postupovať pri vrátenom tovare (dobropis/ťarchopis) z pohľadu colných povinností

Reklamácia tovaru, chybný alebo vadný tovar. Asi každý podnikateľ rieši situáciu, čo robiť keď mu zákazník chce vrátiť tovar, ktorý sa po jeho vývoze mimo Únie (dnes už aj Spojené kráľovstvo) pokazí, poškodí, bol chybný alebo sa vyskytne iná vada v dôsledku, ktorej sa tovar môže vrátiť späť do Únie (aj na Slovensko).

Obsahová náplň

  • Čo robiť keď sa vystavil dobropis alebo ťarchopis?
  • Ako mám postupovať pri dovoze tovaru, ktorý sa vracia späť do Únie (na Slovensko)?
  • Mám nárok na oslobodenie od cla?
  • V akej lehote sa má tovar vrátiť, aby boli splnené podmienky oslobodenia?
  • V akom stave sa má tovar vrátiť?

Komu je určený

všetkým záujemcom o danú problematiky

Časový harmonogram

HARMONOGRAM:

8:30 - 9:00 - registrácia
9:00 - 10:30 - prednáška

*Časový harmonogram seminára je informatívny. Vstupenku spolu s organizačnými pokynmi a zálohovou faktúrou Vám pošleme minimálne 4 pracovné dni pred uskutočnením seminára na Vami uvedenú e-mailovú adresu.

Lektor

Termíny a miesto konania

K tomuto semináru nie sú v súčasnej dobe vypísané žiadne termíny. O novo vypísaných termínoch Vám radi napíšeme, pokiaľ nám necháte kontakt.

Školenie vám vieme pripraviť na mieru aj pre vašich zamestnancov a kolegov. Kontaktujte nás telefonicky na 0910 343 747 alebo e-mailom na zuzana.cmorejova@dashofer.sk.

Organizačné pokyny a faktúru vám pošleme pred termínom konania. Ceny sú uvedené bez DPH. S obchodnými podmienkami sa môžete oboznámiť tu.

!ERR No images found in //img.dashofer.sk/cif/fotogalerie/kursy/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.