Lektor seminárov Verlag Dashöfer

Radovan Kavický

pôsobí ako AI & Data Science Evangelist v AIslovakIA – Národnej platforme na rozvoj umelej inteligencie od roku 2023. Od roku 2018 pôsobí ako inštruktor a podieľal sa aj na globálnej definícii Data Science curricula v DataCamp (jeden zo svetovo najúspešnejších start-upov a v súčasnosti globálny líder vo vzdelávaní pre oblasť AI a Data Science) a od 2016 pôsobí v GapData Institute (člen Slovak.AI/AIslovakIA od roku 2019) ako Prezident a Hlavný dátový vedec. 

Predtým (do roku 2016) pôsobil ako hlavný analytik v MESA 10 a patrí ku priekopníkom využitia umelej inteligencie a dátovej vedy vo verejnej správe a v oblasti reforiem. V minulosti bol poradcom viacerých ministrov, podpredsedníčky vlády Lucie Žitňanskej a radil aj premiérke Ivete Radičovej. Je zakladateľom prvej Data Science komunity na Slovensku, PyData Slovakia, je tiež členom Slovenskej ekonomickej spoločnosti (SES), IEEE, TAILOR, European AI Alliance a CLAIRE a v minulosti tiež spoluorganizoval #AllForJan Hackathon. Dvakrát bol tiež nominovaný do Národného Konventu o Európskej únii (za vlády Ivety Radičovej ako aj neskôr, Miroslavom Lajčákom) a od roku 2008 je tiež členom odbornej poroty Zlatej mince.

Momentálne je PhD. študentom/kandidátom so zameraním na xAI (Explainable AI/Vysvetliteľnú umelú inteligenciu) na Katedre kybernetiky a umelej inteligencie Fakulty elektrotechniky a informatiky na Technickej univerzite v Košiciach (TUKE).

Máte záujem o školenie na mieru s týmto lektorom?

Radi pre Vás pripravíme školenie na mieru s daným lektorom. Kontaktovať nás môžete na adrese hana.cerna@dashofer.sk alebo pomocou nižšie uvedeného kontaktného formuláru.

Input:

Verlag Dashöfer, vydavateľstvo, s r. o.
Železničiarska 13, P. O. Box 323, 814 99 Bratislava
Email: info@dashofer.sk
Tel: 02/33 00 51 01

Sídlo podnikania: Železničiarska 13
Zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III., Oddiel: Sro, Vložka číslo: 15765/B
IČO: 35730129