Webináre

Milí zákazníci,

 

rešpektujeme všetky opatrenia prijaté štátnymi orgánmi a inštitúciami. Vzhľadom na aktuálnu situáciu s výskytom koronavírusu spoločnosť Verlag Dashöfer všetky plánované semináre realizuje formou webinárov. Na tejto stránke nájdete postup, ako webináre prebiehajú.

 

Čo sú webináre

 

Spustenie webinára

  1. Je potrebné mať pripojenie na internet. 
  1. Webináre odporúčame spustiť a sledovať prostredníctvom prehliadača Google Chrome. Pri ostatných prehliadačoch sa môžu vyskytovať problémy. 
  1. E-mailom dostanete pozvánku do webinárovej miestnosti. Priamo v pozvánke je link na priamy vstup do webinára – treba kliknúť na: Link na prihlásenie sa na webinár, prípadne ho skopírovať do prehliadača. 
  1. Potvrďte tlačidlo na pripojenie do webinára: Join meeting
  1. Na správne fungovanie webinára je potrebné mať nainštalovaný doplnok Adobe Flash Player. Ak ho nemáte nainštalovaný, kliknite na link Adobe Flash Player, ktorý uvidíte v okne po prihlásení, a potvrďte jeho povolenie: Allow.
  1. Je dôležité, aby ste mali správne nastavený proxy server, ktorý musí byť povolený pre protokol TCP 1935, 80 alebo 443. Ak si s jeho nastavením neviete poradiť sami, ako pomôcka vám poslúži videonávod na https://www.youtube.com/watch?v=8ZA0z3X2KRQ.

 

NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY PRI SPUSTENÍ WEBINÁRA

V pozvánke, ktorú dostanete e-mailom, je priamy vstup do webinára – stačí kliknúť, prípadne link skopírovať do prehliadača Google Chrome.

Ak vám nejde nainštalovať Adobe Flash Player cez uvedený link, inštaláciu si stiahnite tu: https://get.adobe.com/flashplayer. Po spustení inštalácie je potrebné zatvoriť všetky okná prehliadača a znova kliknúť na link v tejto pozvánke.

Použitie tohto doplnku treba povoliť v nastaveniach prehliadača.

 

NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY POČAS WEBINÁRA

V prípade vypadnutia vypnite prehliadač a kliknite znova na link v pozvánke, ktorú ste dostali e-mailom.

Lektor si počas webinára vyhradí priestor na otázky – tie je možné položiť formou četu. Počas četovania budete vidieť aj otázky ďalších účastníkov. Lektor vám bude odpovedať ústne.

 

Po ukončení webinára vás moderátor automaticky odhlási.

 

TECHNICKÁ PODPORA

Ak sa vyskytne akýkoľvek technický problém, prosím kontaktujte nás na tel. čísle: 0905 229 752 alebo e-maili dana.janosikova@eseminare.sk.