Seminár

Prezentačné zručnosti (storytelling - povedzte to príbehom)

Ján Dubnička

Prestaňte prezentovať, začnite rozprávať. Zistite, ktoré príbehy a prečo fungujú, čo spôsobujú. Vytvorte si svoj vlastný príbeh.

 

„Povedz mi fakt a ja sa niečo dozviem. Povedz mi pravdu a ja ti možno uverím. Povedz mi teóriu a ja uvidím, či funguje. Povedz mi príbeh a bude žiť v mojom srdci navždy.” (indické príslovie)

 

Fenomén príbeh sa stáva najsilnejším nástrojom prezentácií, obchodu, leadershipu a marketingu. Realitu spoznávame prostredníctvom príbehov. Žijeme vo svete príbehov, každý náš deň sa skladá z  príbehov. 

Storytelling znamená rozprávanie príbehov a príbehy si ľudia rozprávajú odpradávna. Príbeh je znovu vybavený zážitok rozprávaný s dostatočným citom a zmyslom pre detail tak, aby bol schopný v poslucháčoch navodiť pocit, že si ho sami prežili. Príbehy aktivujú moc obrazotvornosti, a tým stimulujú skutočný zážitok. Ľudská myseľ jednoducho neustále ide vo rozprávačskom móde. Príbehy sú nákazlivé. Dokážu inšpirovať

 A prečo storytelling funguje?
Neurovedci vyskúmali, čo sa s nami deje, keď počujeme príbeh, ktorý je presvedčivý, je v ňom konflikt, napätie, vyvrcholenie. Uvoľní sa celý rad hormónov – kortizol, ktorý vás drží v strehu; oxytocín, vďaka ktorému súcitíte s postavami; dopamín, vďaka ktorému sa cítite dobre, keď sa príbeh skončí šťastne.

Príbehy sa neodvolávajú na logiku, ale pôsobia na naše zmysly a emócie. A emócie sú evolučne v mozgu oveľa silnejšie, než rozum.

Školenie vám vieme pripraviť na mieru aj pre vašich zamestnancov a kolegov. Kontaktujte nás telefonicky na +421 915 692 889 alebo e-mailom na hana.cerna@dashofer.sk.

Obsah školenia: Prezentačné zručnosti (storytelling - povedzte to príbehom)

O čom to bude a čo si odnesiete:

  • Ako urobiť vaše prezentácie nezabudnuteľné a s dopadom
  • Ako na skvelý úvodný háčik (hook) alebo zabijácke otvaráky
  • Ako za nechať po sebe na konci stopu (rečnícky smrad)
  • Čo je to rečnícka symetria alebo ako spojiť úvod a záver prezentácie
  • Trocha neurovedy (prečo a ako funguje) v storytellingu
  • Kde hľadať príbehy + typy príbehov
  • Kľúčové parametre príbehov
  • Čo robí príbeh skvelým príbeh, alebo štruktúra
  • Ako príbeh vygenerovať a ako ho odprezentovať, teda predať
  • Ako vytvoriť skutočne silný key message

Komu je určený

všetkým záujemcom o danú problematiku

Harmonogram školenia: Prezentačné zručnosti (storytelling - povedzte to príbehom)

08:30 - 09:00 - registrácia
09:00 - 10:30 - prednáška
10:30 - 10:45 - prestávka
10:45 - 12:00 - prednáška
12:00 - 13:00 - obed
13:00 - 15:00 - prednáška, diskusia


*Časový harmonogram seminára je informatívny. Vstupenku spolu s organizačnými pokynmi a zálohovou faktúrou Vám pošleme minimálne 4 pracovné dni pred uskutočnením seminára na Vami uvedenú e-mailovú adresu.

Lektor školenia: Prezentačné zručnosti (storytelling - povedzte to príbehom)

Ján Dubnička

Je komunikačný stratég, medzinárodne certifikovaný brain based coach a zakladateľ vzdelávacej spoločnosti SATISFACTORY. Venuje sa komunikačnej inteligencii a vedomej komunikácii, rozvoju lídrov a tímov. 

Ďalšie semináre lektora

!ERR No images found in //img.dashofer.sk/cif/fotogalerie/kursy/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.