Seminár

Nové trendy v transferovom oceňovaní

Zdenka Karak, Martin Hašan, Lea Balogová

Transferové oceňovanie patrí medzi najviac sledované oblasti daňových kontrol a zároveň medzi tie, ktoré firmám prinášajú najvyššie domerania a spory. Správne nastavená politika transferového oceňovania dnes už nie je len formálnou povinnosťou, ale kľúčovým nástrojom na ochranu zisku, cash-flow aj reputácie spoločnosti.

Tento odborný seminár vás prevedie aktuálnymi rizikami transferového oceňovania, praktickým priebehom daňových kontrol a novými pravidlami hry, ktoré formujú prax daňových správ na Slovensku aj v EÚ. Zameriame sa na reálne situácie z kontrol, najčastejšie chyby aj konkrétne kroky, ktoré vám pomôžu pripraviť sa skôr, než príde výzva od správcu dane.

Seminárom vás budú sprevádzať naši experti Zdenka Karak, Lea BalogováMartin Hašan a pripojí sa k nim aj zástupca z Finančného riaditeľstva Slovenskej republiky, ktorý vás prevedie legislatívnymi zmenami a novými prístupmi OECD a vývojom v EÚ**.

Školenie vám vieme pripraviť na mieru aj pre vašich zamestnancov a kolegov. Kontaktujte nás telefonicky na +421 915 692 889 alebo e-mailom na hana.cerna@dashofer.sk.

Miesto konania

Priestor UNICORNER  Logo "Unicorner"

ACCACE Slovakia
Pribinová 40
811 09 Bratislava

Obrázok priestorov Pribinova 40  Obrázok terasa Pribinova 40

 

Komu je určený

  • CFO, finanční riaditelia, účtovníci a kontrolóri
  • Daňoví manažéri, interní právnici a risk manažéri
  • Každý, kto má zodpovednosť za transferové oceňovanie a daňové riziká

Obsah školenia: Nové trendy v transferovom oceňovaní

1. Transferové oceňovanie na hrane: prečo je dnes „must have" téma

  • Aký má transferové oceňovanie reálny dopad na zisk, cash flow a reputáciu nadnárodných aj lokálnych skupín
  • Prečo sú daňové kontroly čoraz častejšie, detailnejšie a sebavedomejšie
  • Ako vám dobre nastavená TP politika môže pomôcť prechádzať sporom, domeraniu dane a sankciám

2. Daňové kontroly a transferové oceňovanie: Na čo sa pripraviť, aby ste obstáli

  • Ako prebieha kontrola transferového oceňovanie krok za krokom - od prvej výzvy až po protokol
  • Ktoré oblasti transferového oceňovania daňová správa preveruje najčastejšie a prečo
  • Aké dokumenty, analýzy a podklady budete pri kontrole predkladať - a aká je požadovaná úroveň ich spracovania
  • Praktické príklady z reálnych kontrol - čo funguje, čo nepomáha a čo vie výrazne zabolieť

3. Riziká v transferovom oceňovaní, ktoré stoja peniaze

  • Keď ceny medzi prepojenými osobami nedávajú ekonomický zmysel a chýba logika ich nastavenia
  • Dokumentácia k transferovému oceňovaniu, ktorá neobstojí pri kontrole - neaktuálnosť, medzery a slabé prepojenie na realitu podnikania
  • Nedostatočné analýzy a „zjednodušené" prístupy, ktoré sa pri daňovej kontrole vypomstia
  • Finančné transakcie v centre pozornosti - úvery, cash-pooling, financovanie a rastúci záujem daňových správ

4. Nové pravidlá hry v transferovom oceňovaní: legislatíva, judikatúra a trendy OECD/EÚ

  • Čo sa mení v legislatíve a ako tieto zmeny ovplyvnia nastavenie transferového oceňovania
  • Najnovšie rozhodnutia súdov a signály, ktoré by firmy nemali prehliadnuť
  • Odporúčania OECD a EÚ v praxi - nové prístupy, ktoré menia očakávania daňových správ
  • Výhľad na nasledujúcich 12-24 mesiacov - na čo sa oplatí pripraviť už dnes

Ceny sú uvedené bez DPH.

Školenie vám vieme pripraviť na mieru aj pre vašich zamestnancov a kolegov. Kontaktujte nás telefonicky na +421 915 692 889 alebo e-mailom na hana.cerna@dashofer.sk.

Miesto konania

Priestor UNICORNER  Logo "Unicorner"

ACCACE Slovakia
Pribinová 40
811 09 Bratislava

Obrázok priestorov Pribinova 40  Obrázok terasa Pribinova 40

 

Harmonogram školenia: Nové trendy v transferovom oceňovaní

13.00 – 16.00 – školenie

*Časový harmonogram seminára je informatívny. Vstupenku spolu s organizačnými pokynmi a zálohovou faktúrou Vám pošleme minimálne 4 pracovné dni pred uskutočnením seminára na Vami uvedenú e-mailovú adresu.

Lektor školenia: Nové trendy v transferovom oceňovaní

Zdenka Karak

Expertka na Transferové oceňovanie

Ďalšie semináre lektora

Martin Hašan

Expert na Transferové oceňovanie

Ďalšie semináre lektora

Lea Balogová

Expertka na Transferové oceňovanie

Ďalšie semináre lektora

Výhody pre Vás

!ERR No images found in //img.dashofer.sk/cif/fotogalerie/kursy/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.