Ako fungujú online semináre

Milí zákazníci,

 

pri všetkých našich seminároch a konferenciách vám prinášame možnosť zvoliť si osobnú účasť alebo online účasť. ONLINE vzdelávanie prebieha nasledujúcim spôsobom:

 

Čo sú webináre/online konferencie

 • Ide o plnohodnotné vzdelávanie z pohodlia vášho domova s možnosťou lektorovi klásť otázky, a to formou četu.
 • E-mailom dostanete link do virtuálnej miestnosti.
 • Prezentáciu uvidíte priamo počas webinára/online konferencie. Je možné si ju stiahnuť ako PDF. Prezentáciu Vám pošleme aj priamo e-mailom, a to buď pred konaním webinára, alebo po jeho ukončení. Po ukončení online konferencie dostanete e-mailom všetky prezentácie, ako aj prístup k video záznamu celej konferencie.

 

Spustenie webinára/online konferencie

 1. Je potrebné mať pripojenie na internet. 
 1. Webináre, resp. online konferencie odporúčame spustiť a sledovať prostredníctvom prehliadača Google Chrome. Pri ostatných prehliadačoch sa môžu vyskytovať problémy. 
 1. E-mailom dostanete pozvánku do virtuálnej miestnosti. Priamo v pozvánke je link na priamy vstup do webinára/online konferencie. Môžete si vybrať spôsob vstupu – cez browser (prehliadač v počítači) alebo aplikáciu. 
 1. Zvoľte možnosť prihlásenia ako Guest. Zadajte meno, pod ktorým chcete vystupovať vo virtuálnej miestnosti (pod týmto menom Vás uvidia lektori a ostatní účastníci webinára).
 1. Vstúpte do miestnosti: Entry room.
 1. Je dôležité, aby ste mali správne nastavený proxy server, ktorý musí byť povolený pre protokol TCP 1935, 80 alebo 443. Ak si s jeho nastavením neviete poradiť sami, ako pomôcka vám poslúži videonávod na https://www.youtube.com/watch?v=8ZA0z3X2KRQ.

 

Spustenie webinára/online konferencie

Virtuálna miestnosť sa pre Vás otvorí 5 minút pred začatím webinára/online konferencie. Pripojiť sa možno aj kedykoľvek v priebehu webinára/online konferencie.

 

NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY POČAS WEBINÁRA/ONLINE KONFERENCIE

 • Vypadnutie z virtuálnej miestnosti

V prípade, ak dôjde k prerušeniu spojenia, prípadne inému výpadku, zatvorte aplikáciu alebo prehliadač a celý proces vstupu zopakujte.

 • Chcem položiť otázku

Lektor si počas webinára/online konferencie vyhradí priestor na otázky – tie je možné položiť formou četu. Počas četovania budete vidieť aj otázky ďalších účastníkov. Lektor vám bude odpovedať ústne.

 

Po ukončení webinára vás moderátor automaticky odhlási.

 

TECHNICKÁ PODPORA

Ak sa vyskytne akýkoľvek technický problém, prosím kontaktujte nás na tel. čísle: 0905 229 752 alebo e-maili dana.janosikova@eseminare.sk.