Dashöfer eNoviny Semináre Konferencie Blog
 +421 905 299 299

Alternatívne zadávanie verejných zákazok pre mestá a obce

Popis

Poldňový seminár je venovaný prezentácii projektu Materská školka Milovice v Čechách. Na príklade veľmi úspešnej verejnej zákazky Vám náš lektor, ktorý je aj autorom technických špecifikácií a spoluautorom použitej zmluvy, vysvetlí spôsob zadávania verejnej zákazky na princípe zmluvy tzv. Žltého FIDICU.

 

Komu je určený

 mestám, obciam, verejným obstarávateľom, ale i pre privátny sektor

 

 

Obsahová náplň

Alternatívne zadávanie

Uvedený zpôsob zadávania je obvyklý v prípade projektov Svetovej Banky, Európskej banky, agentúr OSN atď. a začínajú ho uplatňovat aj železnice SR a NDS na niektorých projektoch.

V prípade materskej školy pre 115 detí so štyrmi triedami to znamená, že zadávaciu dokumentáciu tvorili iba pohľady a pôdorysy objektu a velmi podrobné technické špecifikácie formou funkčných požiadaviek v súlade s režimom zákona o verejných zákazkách. Zmluva o dielo zlúčila zmluvu na projektovú dokumentáciu a zmluvu na stavbu, keď je generálny dodávateľ zodpovedný aj za vypracovanie projektu a získanie stavebného povolenia. Dielo bolo dokončené v požadovanom termíne za 7 mesiacov, vrátane projektu a v požadovanej kvalite s viacprácami vo výške iba 1,5 %.

 

Výhodou tohoto zpôsobu zadávania verejných zákaziek je:

  • výrazné zníženie rizika zadávateľa
  • za projektovú dokumentáciu zodpovedá zhotoviteľ
  • podstatné zkrátenie lehoty výstavby prekrytím projektovania a vlastnej realizácie
  • eliminácia viacprác zhotoviteľa
  • minimálne náklady a nutný čas pre prípravu zadávacích podkladov.

Uvedený model je aplikovateľný bez akýchkoľvek obmezení aj v našom prostredí, predovšetkým z dôvodu veľmi podobnej legislatívy a zákona o verejnom obstarávaní. Lektor ho po zahraničných skúsenostiach prepracoval na podmienky v Čechách a realizoval tak úspešne jeden z prvých projektov bez nutnosti vypracovať celú projektovú dokumentáciu a výkaz výmer ako súčasť zadávacej dokumentácie.

Okrem vlastnej prezentácie projektu bude dostatok času, aby boli nesporné výhody tohoto modelu zadávania podrobne vysvetlené, prípadne aby Váš projekt mohol byť realizovaný na rovnaných princípoch s minimom rizika zadávateľa.

Prečítajte si viac TU!

 

DátumMiestoCena  
K tomuto semináru nie sú v súčasnej dobe vypísané žiadne termíny. O novo vypísaných termínoch Vám radi napíšeme, pokiaľ nám necháte kontakt.

Na tomto seminári sa stretnete s pojmami ako

verejná zákazka, mesto, obec, projekt

Lektor

Dr. Ing. Milan Oleríny

Už v rokoch 1984 - 1992 pracoval pre jednu z najväčších nemeckých stavebných firiem Walter Bau, AG na projekte výstavby oceliarne.  Neskôr sa podieľal na mnohých stavebných projektoch v Čechách i na Slovensku, medzi inými na prípravách projektov nákupných centier, administratívnych objektov, tlačiarne, logistického centra i na výstavbe štadiónu.

V

Časový harmonogram

  • 8.30 – 9.00  registrácia účastníkov
  • 9.00 – 11.00  prednáška
  • 11.00 – 11.15  prestávka na občerstvenie
  • 11.15 – 13.00  prednáška a diskusia


Od januára 2014 je Centrum vzdelávania členom Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých v Slovenskej republike.*Časový harmonogram seminára je informatívny. Vstupenku spolu s organizačnými pokynmi a zálohovou faktúrou Vám pošleme minimálne 4 pracovné dni pred uskutočnením seminára na Vami uvedenú e-mailovú adresu.

Táto operácia je dostupné len pre prihlásených užívateľov.
Registrujte sa tu.
Zdielať na FacebookuZdielať na TwitteruZdielať na Linked InZobraziť QR kód
This is a QR Code

Ďalšie semináre lektora: